Droga Polonistko! Drogi Polonisto!

 

Witam Państwa na mojej zakładce! 

Nazywam się Aleksandra Stępień i jestem doradczynią metodyczna jezyka polskiego dla szkół ponadpodstawowych. Studia polonistyczne ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskiej, w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych UJ uzyskałam tytuł licencjata języka angielskiego. Na co dzień pracuję w II LO w Koszalinie,  popularnym Bronku. Jestem tam również doradczynią zawodową. 

 

Praca z młodzieżą na lekcjach języka polskiego sprawia mi ogromną radość.  Lubię eksperymentować,  wprowadzać innowacje i szukać różnych źródeł angażowania młodzieży do czytania literatury, zainteresowania się kulturą i językiem polskim. Jako najwyższy cel stawiam sobie łączenie świata tekstów podstawy programowej ze światem rzeczywistością doświadczaną przez młodzież tu i teraz.

Podobna wizja przyświeca mi w pracy doradczyni metodycznej. Chciałabym,  aby moje szkolenia były źródłem inspiracji,  a także wglądu i refleksji na ważne dla nas nauczycieli i nauczycielek tematy. Chciałabym, żeby moja praca w Centrum Edukacji Nauczycieli była dla Państwa źródłem motywacji do codziennej pracy.

Miło mi będzie się z Państwem spotkać na moich szkoleniach, webinariach, warsztatach i kursy elearnigowe, a także do współpracy i dzielenia się swoimi doświadczeniami na grupie FB  Polonista w sieci. 

 

Zapraszam do kontaktu

aleksandrastepien@cen.edu.pl

 

Najbliższe szkolenia w roku szkolnym 2023/2024:

Plan szkoleń w tym roku szkolnym

5.2.15 Ciekawe pomysły metodyczne na nieciekawe lektury szkole ponadpodstawowej - webinarium

5.2.16 Jak bohaterowie lektur szkolnych uczą radzić sobie z wyzwaniami współczesnego świata? Wzmacnianie zdrowia psychicznego uczniów na lekcjach języka polskiego - webinarium

5.2.17 Jak rozpisać młodzież - tekst uczniowski w toku lekcji. Redakcja tekstu egzaminacyjnego - webinarium

5.2.18 Lekcja otwarta z języka polskiego w ramach awansu zawodowego - webinarium

5.2.19 Dobrostan nauczyciela polonisty czyli energooszczędne metody pracy na lekcjach języka polskiego - webinarium

5.2.20 Myślenie krytyczne na lekcjach języka polskiego - pomysły metodyczne na ciekawe lekcje - webinarium

Zapraszam do zapisów Zaloguj - CEN Koszalin

 

 

  • Język polski w sieci dla szkół ponadpodstawowych
    Sieć jest propozycją współpracy z nauczycielami na platformie e-learningowej MOODLE. Platforma daje możliwość korzystania z zamieszczonych materiałów oraz publikowania własnych propozycji za pośrednictwem moderatora. Z sieci można korzystać jako uczestnik po dokonaniu rejestracji na www.cen.edu.pl (zapisy on-line, forma 1.13) i zalogowaniu się oraz jako gość bez klucza i loginu.