Szanowni Państwo

Nazywam się Kazimierz Raczyński i jestem doradcą metodycznym nauczycieli religii. Od ponad 18 lat uczę religii rzymskokatolickiej na poziomie szkoły ponadpodstawowej w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Pracuję z młodzieżą w Szkole Branżowej I stopnia oraz w klasach Technikum Zawodowego. Ukończyłem jednolite stacjonarne studia teologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim oraz uzyskałem licencjat naukowy z teologii.

Pragnę podzielić się z Państwem swoim doświadczeniem, zainspirować wieloma pomysłami w celu zachęcania do aktywnego uczestniczenia w lekcji religii Waszych podopiecznych oraz przybliżaniu się razem z nimi do Boga. W swojej pracy poszukuję nieustanie nowych, atrakcyjnych metod, którymi zamierzam się z Państwem dzielić w formie szkoleń stacjonarnych, webinarów, warsztatów czy artykułów i materiałów dydaktycznych.

Chciałbym również zapoczątkować działalność tzw. sieci współpracy: Forma 1.23 – Religia w Sieci. Zachęcam do współpracy, dzielenia się swoimi przemyśleniami, metodami pracy oraz dobrymi praktykami z pracy katechetycznej.

Od lat jestem też zaangażowany w działalność krajoznawczą, turystykę religijną dzieci i młodzieży, a także propaguję postawy prozdrowotne i ekologiczne. Interesuję się również zagadnieniami technologii informacyjnych w nauczania i warsztatcie pracy nauczyciela.

Jestem do Państwa dyspozycji w każdą środę w godz. 8:00 – 17:00 , tel. 94 347-67-33

ORCID iD icon https://orcid.org/0009-0007-4715-2799 | bookshelfZapraszam na kolejne szkolenia w roku szkolnym 2024/2025:

Zaproponuj temat szkolania: https://forms.gle/8Gjv61ExXUQcRd4Y8


 

  • V.4.1. Tworzenie gier miejskich o tematyce religijnej na przykładzie “Wędrówka z św. Janem Pawłem II i bp. Jeżem po Koszalinie” - webinar
  • V.4.2. Picture book jako narzędzie pracy na lekcji religii - webinar
  • V.4.3. Jak przygotować i przeprowadzić lekcję religii z elementami interaktywnymi w oparciu o aplikację Nearpod - webinar
  • V.4.4. Otwarta lekcja religii w ramach awansu zawodowego - webinar
  • V.4.5. Tworzenie opowieści biblijnych w oparciu o animację poklatkową - webinar
  • V.4.6. Sanktuaria i miejsca kultu świętych - praca z wirtualnymi mapami na lekcji religii - elearning - marzec 2024
  • IV.4.2. “Graj i sprawdzaj” - tworzenie gier planszowych i wykorzystanie ich w procesie sprawdzania nabytej wiedzy i umiejętności - webinar
  • IV.4.7. Patroni naszych ulic - tworzymy z uczniami grę miejską - elearning

Materiały do szkoleń: po zapisaniu się do Religia w sieci: (FORMA: 1.23) - kliknij w ten link aby zapisać się do sieci współpracy dla nauczycieli religii.

Kontakt email - kazimierzraczynski[małpka]cen.edu.pl