Elektrośmieci - lekcja on-line dla uczniów i uczennic z klas 7-8 szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych

Problemy klimatyczne, z którymi boryka się świat powodują, że niemal każda branża szuka rozwiązań ekologicznych. Rozwijająca się w szalonym tempie technologia sprawia, że chcemy kupować coraz to nowe sprzęty. Jednak należy być świadomym, że rozwój technologii wpływa też na nasze środowisko, które wymaga ochrony. Istotne jest też, aby uczniowie rozumieli istotę bezpieczeństwa w sieci, własności intelektualnej, równego dostępu do informacji.

Przedświąteczny czas to doskonała okazja do zaproszenia uczniów i uczennic z klas 7-8 szkół podstawowych oraz ze szkół ponadpodstawowych na specjalną lekcję online poświęconą tematyce elektrośmieci. Wielu z nas znajdzie pod choinką różnego rodzaju sprzęty - czy to smartfon, czy to laptop, a może głośnik bluetooth.

Dodatkowo poruszymy takie zagadnienia:
???? O co zadbać, jeśli pod choinką znajdziemy elektroniczny prezent?
???? Co zrobić ze sprzętem, którego już nie potrzebujemy?

O tym, jak ważne dla naszej planety jest odpowiednie zadbanie o elektrośmieci, opowiemy podczas webinaru.

Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

19.12 (wtorek) - godz. 9:00-9:45, 10:00-10:45, 11:00-11:45

20.12 (środa) - godz. 9:00-9:45, 10:00-10:45, 11:00-11:45

21.12 (czwartek) - godz. 9:00-9:45, 10:00-10:45, 11:00-11:45

Chcesz przyjść z klasami w różnych terminach? Super- im nas więcej, tym lepiej. Z jednego konta można rejestrować się na jeden termin, ale link do samego warsztatu za każdym razem jest ten sam.

Link do rejestracji: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/swieta-w-centrum-elektroekologii/register.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję do zobaczenia!
Centrum ElektroEkologii

662-076-428