Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

IV 2020 ZDALNE NAUCZANIE W WYCHOWANIU FIZYCZNYM – wyszukane w Internecie

Małgorzata Kulik - doradca metodyczny wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa

ZDALNE NAUCZANIE W WYCHOWANIU FIZYCZNYM – wyszukane w Internecie

Poszukując inspiracji do zdalnych zajęć wychowania fizycznego postanowiłam przeszukać strony AWF- ów, gdyż może tam znajdę gotowe materiały, propozycje zajęć dedykowanych dla studentów a przydatne dla nauczycieli już uczących. Polecam Państwu  stronę https://www.awf.katowice.pl/uczelnia/power-nauczyciel-wf/wf-online-filmy-dla-nauczycieli W zakładce aktualności odnajdą Państwo blok WF online - filmy dla nauczycieli. Umieszczone są tam materiały przygotowane przez samych studentów pod okiem kadry dydaktycznej uczelni. Studenci AWF Katowice sfilmowali  zestawy ćwiczeń, przedstawiają propozycje  realizacji wybranych treści podstawy programowej z wychowania fizycznego Nauczycielom WF. W swoich filmach pokazują  w jaki sposób uczniowie mogą dbać o sprawność fizyczna pozostając w domu. Znajdą tam Państwo filmy instruktażowe np. w tematyce: ćwiczenia i zabawy w parach, aerobic, tańce, tańce na wesoło, układ taneczny z elementami tańca jazzowego, przykłady ćwiczeń wzmacniających i ogólnorozwojowych i wiele innych. Prosty przekaz, prowadzenie przez samych studentów jest atutem w odbiorze przez uczniów. Przedstawione przykładowe zajęcia można modyfikować i dostosować do każdego etapu edukacyjnego. Choć jak piszą sami autorzy cyt. „nie są to profesjonalne materiały dydaktyczne, a propozycje przygotowywane w domu, kilka razy nagrywane, z pewnymi błędami. Przyjmijcie proszę zestawy sfilmowanych ćwiczeń z życzliwością, pamiętając, że najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO UCZNIA!.”

Przeszukując zasoby Internetu odnalazłam stronę wartą polecenia: https://www.wroclaw.pl/. To oficjalny portal internetowy Wrocławia, na którym umieszczono Padlet czyli wirtualną tablicę z zajęciami sportowymi przygotowany przez doradców metodycznych WCDN Urszulę Białek i Joannę Wolfart-Piech. Poprzez link WF - no i fajnie! Platforma dla nauczycieli WF przechodzą Państwo do zasobów padleta. Znaleźć tu można znaczne zasoby instruktażowych filmów, quizów, zadań, które trafiają po weryfikacji metodycznej  i merytorycznej. Tematyka to przede wszystkim różne formy  aktywności ruchowej ale i edukacja zdrowotna, wiadomości. Materiały dostępne są również i dla rodziców, którzy mogą je wykorzystać w warunkach domowych „zajęć sportowych”. Padlet łatwy w obsłudze i pozyskiwaniu umieszczonych tam informacji.

Ostatnio pojawiła się nowa propozycja https://ewf.h1.pl/info/. Jest to strona e-Wychowanie Fizyczne. Lekcje WF w domu. Darmowej platformy e-Wychowanie Fizyczne jest nową propozycją, która buduje dopiero bazę szkół. Autorzy platformy zachęcają:  materiałami na lekcje WF, darmowym dostępem do lekcji wf online, olbrzymią i stale powiększająca się baza lekcji i zadań domowych w atrakcyjnej formie video. Warto zerkać i śledzić, gdyż może okazać się bardzo pomocnym narzędziem pracy w zdalnym nauczaniu wychowania fizycznego.