Informacja dla Przedszkoli i Szkół Podstawowych
Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji programu „Matematycznie zakręceni”.
„Matematycznie zakręceni”- edukacja matematyczna przez zabawę to działanie nagrodzone I miejscem w tegorocznej edycji konkursu Innowacyjny Samorząd 2024. Organizatorem konkursu jest Serwis Samorządowy PAP, a celem inicjatywy jest docenienie gmin, powiatów i województw za realizację nowatorskich projektów, mogących stać się inspiracją dla innych jednostek samorządu terytorialnego. Najlepszych wybiera Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Powiatów Polskich i Związku Województw RP.
Nowatorskie podejście do edukacji matematycznej w projekcie „Matematycznie zakręceni” otrzymało pierwsze miejsce wśród zgłoszonych projektów realizowanych przez samorządy województw.
Organizatorami programu są: CEN Koszalin, Politechnika Koszalińska i Przedszkole nr 16 w Koszalinie.
Celem programu jest rozwijanie kompetencji matematycznych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Trzecia edycja będzie realizowana pod hasłem: „Mistrz kodowania i robotyki”.
W ramach działań programowych oferujemy:
zajęcia otwarte realizowane przez doradców metodycznych w placówkach,
warsztaty stacjonarne i webinaria,
szkolenia e-learningowe,
konsultacje dla nauczycieli,
bezpłatną konferencję naukowo-metodyczną podsumowującą całoroczną pracę w programie.
Program wpisuje się w tegoroczne priorytety polityki oświatowej państwa.
MODUŁ III Mistrz kodowania i robotyki
Zadania do realizacji:
Grupa w programie wybiera i realizuje trzy zadania z siedmiu.
Nauczyciel w programie realizuje trzy zadania.
Placówki uczestniczące w programie przygotowują fotorelację około 1 minuty (zdjęcia, film), które zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Kultury Matematycznej - konferencja metodyczna podsumowująca MODUŁ III oraz ,,EKO ROBOTA” pracę przestrzenną o wymiarach od 40 cm do 100 cm. Prace mają być wykonane z materiałów do recyklingu (papieru, tektury, plastiku, aluminium, materiałów tekstylnych itp.).
Zgłoszenie do programu:
1) Placówka chcąca wziąć udział w realizacji projektu na dany rok szkolny zgłasza swój udział poprzez wypełnienie karty zgłoszenia do projektu (załącznik 1). Koordynator oraz nauczyciele biorący udział w projekcie zobowiązani są do zapoznania się z klauzulą informacyjną RODO (załącznik 3), a następnie wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik 2).
2) Komplet dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: iwonalotysz@cen.edu.pl do 30 września 2024 r.
KONTAKT: Placówki uczestniczące w programie oraz placówki, które chcą dołączyć do programu zapraszamy do kontaktu z kierownikiem pracowni EEAiWF – Iwoną Łotysz drogą telefoniczną 94 347 67 28 lub droga e-mailowa iwonalotysz@cen.edu.pl.