Nauka historii poprzez gry komputerowe

W Internecie dostępne są proste gry online w postaci quizów, których zadaniem jest sprawdzenie wiedzy historycznej dzieci i młodzieży. Jest to bardzo przyjemny sposób powtórzenia przed klasówką i ugruntowania wiedzy zdobytej na lekcjach historii. Dużą popularnością cieszą się gry bardziej zaawansowane wymagające większego zaangażowania gracza w akcję, stworzenia postaci i zagłębienia się w fabułę. Szczególnie pochłaniające są gry strategiczne, w których istnieje konieczność „główkowania” i zmyślnego prowadzenia swojej armii, czy też gry z elementami RPG, gdzie gracze rozwijają prowadzoną przez siebie postać.

Akcja gier historycznych może rozgrywać się w czasach starożytnych (Imperium Romanum), w średniowieczu (Medieval: Total War), w czasach podboju Ameryki (Age of Empires) lub w XX wieku (Codename: Panzers - Zimna Wojna). Istnieją także gry osadzone w przyszłości (Mass Effect). Każda z gier może dostarczyć cennych informacji o epoce, ludziach w niej żyjących, wynalazkach i osiągnięciach techniki.

Więcej na: Nauka historii przez gry komputerowe | HISTORIA.org.pl - historia, kultura, muzea, matura, rekonstrukcje i recenzje historyczne