XI 2020 Nagrywanie filmików w aplikacji Quik Story GoPro

Renata Pietras-Pacynko

Doradca metodyczny wychowania przedszkolnego

Quik - Video Editor by GoPro to aplikacja, za pomocą której można stworzyć krótkie klipy filmowe złożone ze zdjęć oraz nagrań wideo dostępnych na smartfonie. To darmowa aplikacja mobilna do edycji wideo. Do obsługi mobilnego edytora wideo nie są potrzebne specjalne umiejętności, bowiem Quik niemal automatycznie montuje nagrania, dodając do nich muzykę, animacje i napisy. Aplikacja automatycznie wybiera najlepsze kadry, dodaje przejścia i efekty oraz dopasowuje muzykę. Za pomocą aplikacji w łatwy i szybki sposób zmontujemy na telefonie film jak i prezentację ze zdjęć.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nastawiona na maksymalne uproszczenie procesu tworzenia filmów. Wystarczy wybrać fotografie, z których chcemy złożyć klip (od 5 do 50), a następnie zająć się edycją. Możemy skorzystać z gotowych szablonów (w których każdy ma inne efekty przejść między slajdami, inne animacje, inny sposób eksponowania szczegółów na zdjęciach, inny filtr; wszystkie te elementy możemy edytować) lub też ręcznie poprawić każdy element zaproponowanego klipu. Aplikacja oferuje ponad 70 ścieżek muzycznych, ale można również, jako melodię w zmontowanym w Quik filmie, użyć własnego pliku muzycznego.

Quik to niepozorny edytor, który zaskakuje szybkością działania, dużymi możliwościami i intuicyjną obsługą. Jest propozycją dla amatorów oraz osób, które nie chcą poświęcać zbyt dużo czasu na montaż filmów. Do każdego z motywów możemy również dobrać ścieżkę dźwiękową. W opcjach Quik znajdziemy dodatkowo ustawienia czasu trwania filmu, początku muzyki, możliwość nakładania filtrów czy zmiany czcionki. Gotowy klip możemy zapisać na telefonie, podzielić się nim poprzez wygenerowany link lub udostępnić np. e-mailem, na Facebooku, przez WhatsApp.

Aplikację Quik możemy pobrać za darmo.

Prezentuję wykonanie dwóch filmików z wykorzystaniem takich samych zdjęć, przy użyciu dwóch różnych szablonów i różnej muzyki:

Przykładowy filmik 1

Przykładowy filmik 2