X 2020 Fonoholizm u dzieci przedszkolnych.

Renata Pietras-Pacynko

Doradca metodyczny wychowania przedszkolnego

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez telefonów, smartfonów, tabletów, komputerów czy internetu. Media cyfrowe i urządzenia mobilne są obecne w naszym codziennym życiu. Jeśli wykorzystujemy je świadomie i odpowiedzialnie, pomagają nam w pracy i nauce, dostarczają informacji i rozrywki oraz słążą do komunikacji. Używane w niewłaściwy sposób, mogą się stać realnym zagrożeniem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Zachęcam do zapoznania się z prezentacją multimedialną dotyczącą problemu fonoholizmu. Prezentacja powstała na podstawie materiałów znajdujących się w pakiecie edukacyjnym Fonolandia.

Prezentacja multimedialna

Fonolandia to pierwszy w Polsce kompleksowo opracowany projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych. Powstał na podstawie najnowszych wyników badań dotyczących fonoholizmu, nadużywania smartfonów oraz cyberprzemocy, a jego opracowanie powierzono ekspertom z zakresu używania nowoczesnych technologii i mediów cyfrowych oraz nauczycielom praktykom z bogatym doświadczeniem.

Konsekwencje nadużywania mediów cyfrowych oraz możliwe sposoby rozwiązań.