Zakończenie XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

19 maja 2021 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Etap szkolny miał miejsce 27 stycznia 2021 r. i brali w nim  udział uczniowie z dwudziestu pięciu szkół podstawowych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Etap rejonowy odbył się 10 marca 2021 r. w formie online i zgromadził siedemdziesiąt osób z najwyższą punktacją w eliminacjach szkolnych. W finałowej rywalizacji wzięło udział 31 uczniów, reprezentujących trzynaście szkół podstawowych.

Uczniowie klas I-V w ciągu 45 minut  rozwiązywali test składający się z 35 zadań, a uczniowie klas VI-VIII z 40 zadań. Tematyka tegorocznej edycji konkursu dotyczyła drugiego etapu programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce Zgromadzeni na świętej wieczerzy, którego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.

Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła laureatów XII edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, czyli po pięć osób z najwyższymi wynikami punktowymi w każdej kategorii wiekowej.

Laureatami XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

I kategoria – uczniowie klas I-V

I miejsce        Flavio Postiglione                

II miejsce       Nina Wicik               

III miejsce      Wiktor Łoboda        

wyróżnienie    Antonina Waseńczuk          

wyróżnienie    Julia Wiśniewska    

II kategoria  - uczniowie klas VI-VIII

I miejsce         Eryk Skonieczny

II miejsce        Maja Morka                   

III miejsce      Julia Gojdź

wyróżnienie    Szymon Pacholec     

wyróżnienie    Aleksandra Panek  

Laureatom wręczono nagrody finansowe ufundowane przez organizatora konkursu, Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie. Dyplomy gratulacyjne i upominki, przygotowane przez współorganizatora konkursu Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, otrzymali wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego.