Zakończenie IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych

9 maja 2018 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się finał IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej Koszalińsko-Kołobrzeskiej przy współpracy Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Gośćmi  uroczystości byli: J. E. ks. bp  Krzysztof Zadarko
i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Robert Stępień.
Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Etap szkolny miał miejsce 10 stycznia 2018 r. i brali w nim  udział uczniowie z czterdziestu dziewięciu szkół podstawowych diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej. Etap rejonowy odbył się 14 marca 2018 r. w Koszalinie, Pile i Słupsku i zgromadził blisko sto trzydzieści osób z najwyższą punktacją w szkołach.W finałowej rywalizacji wzięło udział 20 uczniów, reprezentujących 14 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu, w ciągu 45 minut,  rozwiązywali test składający się z 33 zadań. Tematyka tegorocznej edycji konkursu nawiązywała do celu nowego Programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce „Duch, który umacnia miłość”, którym jest odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów i uwzględniała przypadającą w tym  roku 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki.Komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace i zgodnie z regulaminem wyłoniła sześciu laureatów IX edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej.

Laureatami IX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zostali:

1. Daria Brzozowska         - SP nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Białogardzie

2. Franciszek Małaczek     - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszalinie

3. Kinga Owarzany           - SP nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku

4. Aleksandra Kowalczyk - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie

5. Jakub Raczyński           - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rogowie

6. Julia Piętka                    - SP nr 3 im. Marynarzy Polskich w Kołobrzegu        

Dyplomy gratulacyjne i upominki, przygotowane przez współorganizatora konkursu, Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, otrzymali wszyscy uczestnicy etapu diecezjalnego.Laureatom wręczono nagrody ufundowane przez organizatora konkursu - Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie.

Szczegółowe informacje i wyniki wszystkich finalistów znajdują się w zakładce Konkursy.