Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie

Szkoła Podstawowa nr 5 w Białogardzie  uczestniczyła  w realizacji projektu „Szkoła liderów Edukacji Globalnej”.W projekcie wzięli udział uczniowie klas 1-3 , łącznie 7 klas oraz kadra pedagogiczna.

W dniach 18-26 listopada 2017 po hasłem „Zero głodu. Powiedź, ile jesz?” zorganizowany został Tydzień Edukacji Globalnej.

W czasie Tygodnia Edukacji Globalnej w każdej z klas 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zagadnień związanych z tą tematyką. Do realizacji projektu włączyła się również pielęgniarka szkolna, która przygotowała dla wszystkich uczniów klas 1, 2, 3  pogadankę, wzbogaconą prezentacją multimedialną, zagadkami na temat zdrowego tryby życia i  racjonalnego odżywiania.

Dnia 08.11.2017 odbyło się spotkanie uczniów z wolontariuszką pracującą na misji w Afryce, Panią Krystyną Struś. Wzięło w nim udział 170 uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Prowadząca, w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej przybliżyła dzieciom kraj bardzo odległy i nieznany- Kenię.  W tych dniach też odbywały się warsztaty zespołowych gier planszowych. Na zajęciach uczniowie w klasach samodzielnie przygotowywali drugie śniadania, poznawali walory smakowe i odżywcze owoców egzotycznych,  przyrządzali sobie posiłki w zdrowym stylu. Odbyły się  też warsztaty kulinarne z naciskiem na potrawy innych narodowości.

Prezentacja