III 2022 „Ola, Borys i nowi przyjaciele” – wyjątkowa bajka pomoże dzieciom w wieku przedszkolnym z Ukrainy odnaleźć się w nowej rzeczywistości

Bajka terapeutyczna „Ola, Borys i nowi przyjaciele” opowiada historię ukraińskiego rodzeństwa, przed którym stoi nie lada wyzwanie – odnalezienie się w nowej rzeczywistości, nauka języka, poznawanie polskich liter, miejsc, ludzi. Opowiadanie skierowane jest do dzieci z Ukrainy, które w ostatnich tygodniach wraz z rodzinami zmuszone były opuścić swoje domy i osiedlić się w Polsce. Ta wyjątkowa publikacja powstała dzięki inicjatywie prof. Justyny Ziółkowskiej z Uniwersytetu SWPS, opiekunki Koła Naukowego Psychologii Klinicznej na Wydziale Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS oraz zaangażowaniu studentów psychologii.

Książka kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4–7 lat). Mali czytelnicy z Ukrainy mogą utożsamiać się z bohaterami bajki – Olą i jej bratem Borysem, którzy właśnie przyjechali do Polski i oswajają się z nową rzeczywistością. Dzięki temu proces nauki języka, poznawania nowych miejsc, ludzi i codziennych rytuałów w obcym kraju może być dla nich łatwiejszy. Przeżywają bowiem podobne rozterki, co Ola i Borys: chcieliby uczyć się, bawić i poznać przyjaciół, jednocześnie jednak nowa rzeczywistość przytłacza ich i onieśmiela.

Książka wkrótce ukaże się w druku. Będzie dostępna za darmo. Już teraz można pobrać ją w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim.

Tutaj można pobrać bajkę w czterech językach:

„Ola, Borys i nowi przyjaciele” – wyjątkowa bajka pomoże dzieciom z Ukrainy odnaleźć się w nowej rzeczywistości - Uniwersytet SWPS