Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ

V 2020 ZDALNE WYCHOWANIE FIZYCZNE – oferta Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Małgorzata kulik - doradca metodyczny wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa

ZDALE WYCHOWANIE FIZYCZNE – oferta Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Chcę Państwu  zaproponować wizytę w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Oprócz obowiązkowej wizyty w czasie wycieczek szkolnych jest to tez propozycja na zdalne nauczanie. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. Zbiory muzeum to przede wszystkim muzealia dotyczące głównie sportu polskiego np.: medale, puchary, odznaki sportowe, i turystyczne oraz flagi, stroje i sprzęt sportowy, plakaty sportowe i turystyczne, dzieła sztuki o tematyce sportowej.  Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa. Wizyta w muzeum to możliwość realizacji treści programowych z wychowania fizycznego  dla wszystkich etapów edukacyjnych, a w szczególności sportów całego życia i idei olimpijskich. To tutaj przy wsparciu eksponatów, filmów czy fragmentów nagranych audycji, wywiadów poznamy historię polskiego sportu.

Śledząc propozycje muzeum możecie Państwo wykorzystać wiele zamieszczonych tam materiałów w zdalnym nauczaniu.  Przechodząc do zakładki „zobacz” macie Państwo dostęp do wirtualnego zwiedzania muzeum, spaceru on – line po ekspozycjach stałych i wystawach czasowych. W ofercie przygotowanej przez muzeum znajdziecie Państwo gotowe  propozycje lekcji on – line a i również filmy edukacyjne.  Polecam!

https://www.muzeumsportu.waw.pl/wizyta/moje-muzeum