Jak wynaleźć nowy lek?

W jaki sposób powstawały pierwsze substancje lecznicze? historie niektóre z dreszczykiem! Uniwersytet Dzieci z Klasą zaprasza na bezpłatny wykład.

Doktor Artur Biela opowiada w nim o tym, w jaki sposób powstawały pierwsze substancje lecznicze (niektóre z nich to historie z dreszczykiem!), kto zajmował się opracowywaniem mikstur i leków oraz gdzie szukano uzdrawiających składników.

Doktor Biela, którego praca w laboratorium przyczynia się do powstawania nowych leków, opowiada również, jak długi jest proces powstawania leku w formie znanej nam z apteki oraz czy trudno jest wynaleźć lek na nieuleczalną chorobę.

Nagranie odbyło się w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w którym można poznać tajniki powstawania medykamentów na przestrzeni setek, a nawet tysięcy lat.

Obejrzyj razem z uczniami wykład